Összeállítottunk egy listát olyan termékekről, amelyekben nagy mennyiségű laurinsav, olajsav és linolsav található. Ez a három zsírsav, amelyeket tudományos vizsgálatokkal már bizonyítottak, hogy gátolják a DHT (dihidrotesztoszteron) termelését. Egyes termékek olyan összetevőket is tartalmaznak, amelyek lehetővé teszik számukra a DHT termelés más módon történő gátlását. Például a kókuszolaj a laurinsav tartalmának köszönhetően külsőleges használatánál gátolja a DHT-t, de gátolja a DHT-t elfogyasztva is a béta-szitoszterol tartalma miatt.
Ne feledd, hogy ez nem egy teljes lista, így csak azért, mert valami nem jelenik meg itt nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem DHT blokkoló.
Hogy a DHT blokkolók miért nem jók szakállnövesztés szempontjából, azt az új 'Szakállnövesztési Útmutatónk'-ból kiderítheted!
Szójás Élelmiszerek – (Elfogyasztva) Isflavonokat tartalmaznak (Equol), amelyek utánozzák az ösztrogént és gátolják a DHT-t.
Csalángyökér –
Tamanu Olaj – Olajsav: 41.4%, Linolsav: 29.7%
Teafaolaj – (lásd az alábbi tanulmányt)
Tretinoin – Retinolsav
Dióolaj – Linolsav: 51%
Búzacsíra olaj – Linolsav: 58.4%
Cink – Csak NAGY adagokban. (lásd az alábbi tanulmányt)
"BIZTONSÁGOS" Olajok
Ez pedig azon olajok listája, amelyek tartalmazhatnak olajsavat vagy linolsavat, de olyan alacsony tartalmúak, hogy azokat "biztonságos" olajoknak tekintjük.
Ricinusolaj– Linolsav: 4.32%, Olajsav: 2-6%
Jojoba Olaj – Linolsav: 5%, Olajsav: 10%
Fehér Tajtékvirág Mag Olaj – Linolsav: 4%, Olajsav: 2%
MEGJEGYZÉS: Nem tudósok vagyunk, nincs mód arra, hogy megtudjuk, milyen hatást gyakorol a linolsav, az olajsav vagy a laurinsav és mekkora mennyiségben. Ez a lista csak annak bemutatására szolgál, mely termékek, vagy olajok tartalmaznak magas elismert DHT gátló szereket. Köztudott, hogy a DHT blokkolók lassítják vagy esetleg meg is állíthatják az arcszőrzet fejlődését, de az még nem ismert, hogy mekkora mennyiségre van szükség ezeknek a hatásoknak a megjelenéséhez.